centr
 


tel: 0048 504 637 052
e-mail: infotimes@infotimes.pl

Dalej

 

EKSPORT DO INDII

Dzięki współpracy z firmami na rynku indyjskim możemy zaproponować Państwu efektywne rozpoczęcie przygody ze sprzedażą tamtejszych klientom. Nie jesteśmy urzędnikami z Państwowej agencji, więc nie oferujemy standardowego i równie nieużytecznego pakietu rozwiązań i broszurek. Działamy efektywnie i zależy nam na sukcesie naszego klienta.

W przypadku potrzeby przeprowadzenia dokładniejszych analiz może pracować dla Państwa ponad 40 konsultantów z doświadczonej, miejscowej firmy konsultingowej w Indiach.

Jak nasza działalność wygląda w praktyce?:

  • Badamy rynek pod kątem możliwości sprzedaży produktów klienta.
  • Sprawdzamy lokalne regulacje (dotyczące tego typu produktów, między innymi żywności).
  • Pomagamy klientowi dostosować produkt, opakowanie, marketing do wymagań klientów z Indii.
  • Zajmujemy się logistyką i wszelkimi innymi sprawami, których klient nie chce lub nie może regulować we własnym zakresie.

.

Zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszych doświadczeń.

Oferta skierowana wyłącznie do firm produkcyjnych.

 

News:

04.2015

W 2014 r. polsko - indyjskie obroty handlowe to ponad mln USD i wzrosły o 16 % w stosunku do poprzedniego roku (w 2013 r. wzrost wyniósł 3% w porównaniu z 2012).
W ubiegłym roku r. Indie wciąż były jednym z najważniejszych pozaeuropejskich partnerów handlowych Polski. Nasz eksport wzrósł do poziomu 551 mln USD

Do Indii sprzedajemy głównie maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne. Następnie - nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych ( głównie eksport żeliwa i stali oraz wyrobów z nich,także miedź i pochodne). Na trzecim miejscu plasowały się tworzywa sztuczne i wyroby z nich, kauczuk i wyroby z kauczuku, następnie produkty przemysłu chemicznego i produktów pokrewnych.

W okresie 12 miesięcy 2014 r. wyraźnie zwiększyło się w polskim eksporcie do Indii znaczenie produktów pochodzenia roślinnego (wzrost o 141%), artykułów rolno-spożywczych (wzrost o 54%) i produktów pochodzenia zwierzęcego (wzrost o 53%).

Umowy jakie obowiązują e handlu Polski z Indiami i ogólne dane importoweo, eksportowe znajdą Państwo tutaj:

http://www.newdelhi.msz.gov.pl/pl/p/newdelhi_in_a_pl/wspolpraca_dwustronna/gospodarka_indii/ind_relacje/?printMode=true

04.2015

Informacja o promocji polskiej żywności w Indiach:

http://akcjonariatobywatelski.pl/pl/centrum-edukacyjne/gospodarka/1800,W-tym-roku-duzy-nacisk-na-promocje-polskiej-zywnosci-takze-w-Indiach.html

Jeżeli chodzi o dostęp żywności do rynku, to Indie stosują wysokie wymagania, ale raczej nie pod kątem bezpieczeństwa własnych konsumentów, tylko jako swojego rodzaju instrument ochrony rynku.
Blisko 3/4 mieszkańców tego kraju mieszka na wsi. Tylko 10% produkowanej żywności jest spożywana w formie przetworzonej.

Indie dopuszczają import na przykład mięsa po obróbce termicznej w temperaturze powyżej 80 st. C.
Jest natomiast problem z wwozem owoców i warzyw - w Indiach potrzebna jest fumigacja bromkiem metylu, który z kolei u nas w UE jest niedozwolony. Dlatego rozwiązaniem może być przeprowadzanie tej operacji już na miejscu w Indiach.

Indie są dla polskich producentów potencjalnie wielkim rynkiem. Jeśli chodzi o jabłka to importują oni około 200 tys. ton jabłek rocznie, głównie z USA, Nowej Zelandii i Australii.
Jabłka te są w Indiach bardzo drogie, a duża część własnej, indyjskiej, produkcji jabłek psuje się, bo w kraju nie ma zwyczaju i technologii przechowywania tych owoców.

 

03.2015

Resort rolnictwa zamierza w maju 2015 zorganizować promocję polskiej żywności w Indiach pod nazwą Festiwali Polskich Produktów, który odbędzie się w kilku miastach. Chodzi o przekonanie indyjskich importerów do jakości polskiego produktu. To jedna z szans dla polskich eksporterów. Ostatnia zmiana na stanowisku premiera obudziła w mieszkańcach Indii, w tym wśród biznesmenów, nowe ożywienie. Narendra Modi łączony jest na poważnie z szansą położenia tamie korupcji i przerostowi biurokracji w Indiach.

01.2016

Jako wyłączny agent największej indyjskiej fabryki skór kozich oferujemy produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Kliknij.

 

 

INFOTIMES - 2016

 

 
 

arrowDostawców, importerów, hurtowni, producentów?
arrowPotencjalnych klientów?
arrowKonkretnych towarów lub usług?
arrowSprawdzonych kontrahentów?
arrowDanych o rynku?
arrowInformacji o trendach?
arrowSpecjalizowanych baz danych?

 

 

W naszej działalności stosujemy ściśle kodeks postępowania miedzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów od informacji

AIIP